Зображення у текстовому документі


Вставляння зображень у текстовий  документ і настроювання їх властивостей

 Поряд із засобами обробки тексту система Word, маючи потужний редактор малюнків, надає широкі можливості для оформлення документів будь-якими графічними об’єктами.
У комплект поставки Word входить колекція малюнків у складі Сlip Gallery, що складається з великої кількості професійно виконаних   малюнків,   призначених  для   оформлення  документів. Ці малюнки дуже різноманітні: зображення людей, географічні карти, карикатури тощо.
Для того, щоб знайти потрібний малюнок, необхідно виконати такі дії:
1.    Вибрати команду  Вставка \ Малюнок \ Картинки.
2.    В області   завдань Картинки указати в полі Шукати ключове слово (наприклад, «офіс», «бізнес», «люди», «квіти» і т.п.).
3.    У випадаючому списку переглядати вказати колекції, у яких буде виконано пошук (за замовчуванням - у всіх колекціях).
4.    Натиснути кнопку Почати.
У тому випадку, якщо пошук був успішним, у середній частині області завдань Колекція кліпів будуть зображені ескізи малюнків, знайдених у колекціях.

Якщо навести вказівник на картинку, що сподобалася, то мож­ні побачити її короткий опис (назву, розмір у крапках, обсяг у Кб, тип файлу - звичайно WMV). Клацання мишею на правій межі картинки (на трикутній стрілці) відкриває контекстне меню з пе­реліком можливих дій з даною картинкою.  Серед них, зокрема, є команда Копіювати, за допомо­гою якої обраний малюнок можна скопіювати у буфер, після чого додати в документ стандартною командою Вставити. Копіювання малюнка можна також здійснити шляхом перетягування за допомогою миші.

Вставка малюнка із файлу

 У системі Word також існує можливість вставки малюнків, відсканованих фотографій з інших програм і файлів. Для вставки малюнка з іншого файлу слід виконати такі дії:
1.      Вибрати команду Вставка | Малюнок | З файлу.
2.      В діалоговому вікні Додавання малюнка знайти потрібний файл малюнка.
3.      Виділити необхідний файл і натиснути кнопку Вставити або двічі клацнути на ньому мишею.

Настройка графічних зображень

 У редакторі Word, як відзначалося вище, є можливості для робо­ти із найрізноманітнішими графічними об'єктами. У першу чергу варто розглянути об'єкти, для роботи з якими є спеціальні команди. Ці команди розташовані у меню Вставка | Малюнок. Кожна коман­да дозволяє ввести в документ певний графічний об'єкт, а саме:
  Картинки й  3 файлу - готовий малюнок з диска;
  Автофігури - правильну геометричну фігуру;
  Об'єкт WordArt - фігурний текст;
  Діаграма - діаграму певного типу
Хоча за своїм призначенням у документі графічні об'єкти мо­жуть бути дуже різними, у них є спільна основа, і Word надає безліч ідентичних засобів для їхньої обробки. На екрані будь-який графічний об'єкт при виділенні має однаковий вигляд. У кутах і посередині  сторін  прямокутника,  у  якому знаходиться об'єкт, з’являються білі маркери
У Word є спеціальна панель Настройка зображення, що містить засоби для керування переглядом. Якщо вона не активна, то слід виділити малюнок, виконати на ньому клацання правою кнопкою миші і вибрати з контекстного меню команду Відобразити панель настройки зображення.
Іноді для вставляння в документ лише частини зображення його потрібно обрізати. Для цього на панелі інструментів Настройка зображення потрібно клацнути кнопку Обрізати       . При цьому вигляд вказівника мишки змінить вигляд. Слід навести вказівник мишки на маркери виділення навколо малюнка та виконати протягування мишкою, щоб виділити ту частину зображення, яку потрібно залишити, і клацнути за її межами.

Обтікання малюнка текстом

 Існує кілька варіантів взаємного розташування тексту й графічного об’єкта. Їх можна вибрати або за допомогою команди Формат | Малюнок (на вкладинці Розташування діалогового вікна Формат малюнка) або безпосередньо на панелі інструментів Настройка зображення, де є кнопка Меню «Обтікання текстом», що має такі підпункти:
У тексті - розміщення об'єкта в позиції вставки в текстовому рядку;
Навколо рамки - обтікання виділеного об'єкта текстом по межі квадратної рамки навколо об'єкта;
За контуром - обтікання виділеного об'єкта текстом по пери­метру.
   За текстом - виділений об'єкт міститься під текстом;
   Перед текстом - виділений об'єкт міститься поверх тексту,
   Згори та знизу - обтікання виділеного об'єкта текстом зверху й знизу, але не ліворуч і праворуч;
   Наскрізне - обтікання виділеного об'єкта текстом по периметру, а також зсередини;
   Змінити контур обтікання - зміна контуру, по якому текст обтікає малюнок. Після активізації цієї команди навколо малюнка проявиться контур з вузловими крапками, які можна мишею перетягти в інше місце, тим самим змінюючи контур.

Редагування фігурного тексту WordArt

Microsoft WordArt служить для створення фігурного тексту. Існує можливість додавати до тексту тіні, нахиляти, обертати й розтягувати його, можна також вписати його в одну зі стандартних форм і таким чином надати йому вертикальну орієнтацію, хвилеподібний вигин і т. ін.
Для створення фігурного тексту призначена кнопка Дода­ти об'єкт WordArt на панелі інструментів Малювання. Крім того, є спеціальна панель інструментів WordArt.
Стандартна схема побудови малюнка WordArt така. Після натискання кнопки Додати об'єкт WordArt з'являється вікно Колекція WordArt, у якому необхідно вибрати один із стилів напису. Відмова від вибору одного зі стилів рівнозначна відмові від створення об'єкта WordArt взагалі.



Якщо не потрібно задавати спочатку який-небудь особливий фігурний стиль для тексту, то достатньо вибрати найперший зі стилів у лівому верхньому куті вікна. Цей стиль відповідає горизонтальному тексту без спецефектів.      
Відразу після вибору стилю з'являється вікно для уведення тексту напису. За замовчуванням воно містить слова «Текст напису».
Цей текст можна змінити й потім, але навіть якщо текст у вікні не був змінений, необхідно натиснути кнопку ОК, тому що натискання кнопки Скасування рівнозначне відмові від створення об'єкта WordArt. Крім уведення тексту, у даному вікні можна виконати й найпростіше форматування, зокрема, задати тип і розмір шрифту, а також напівжирне й/або курсивне накреслення.
Після закриття вікна зміни тексту уведений напис відображається на екрані, й поряд із цим стає доступним весь набір засобів WordArt.


Графічний редактор

У системі Word є графічний редактор, що дозволяє швидко будувати нескладні малюнки.  Тому немає необхідності для створен­ня кожного малюнка звертатися до якої-небудь зовнішньої про­грами.
Для редагування малюнків застосовується панель інструментів Малювання, яку можна вивести на екран за допомогою кнопки Малювання панелі інструментів Стандартна або командою Вигляд \ Панелі інструментів \ Малювання. Як правило, ця панель розташовується в нижній частині вікна Word, над рядком стану.
У текстовому редакторі Word є безліч стандартних зображень, що включають геометричні фігури, фігурні стрілки та ін. Ці зобра­ження називаються автофігурами.
При вставці в документ автофігура поводиться як звичайний ма­люнок. Автофігури можна вставляти безпосередньо із двох панелей інструментів: Малювання й Ав­тофігури або за допомогою команди Встав­ка / Малюнок | Автофігури.
Створення автофігури здійснюється стандартним для всіх гра­фічних редакторів способом. Спочатку вибирається необхідний інструмент на панелі Малювання. Потім при натиснутій лівій кнопцi миші в області малювання виконується окреслення контуру автофігури. Коли кнопка миші відпускається, автофігура фіксується й стає виділеною.
 

 
 
 


Немає коментарів:

Дописати коментар