Таблиці в текстових документах



Таблиці та їхні властивості.
Таблиця - це певна інформація, що впорядкована в рядки  та колонки (стовпці). Таблиця може містити будь-яку кількість рядків і колонок, але кількість колонок у Word обмежується числом 63. Таблиця складається зі стовпців і рядків, на перетині яких знаходяться комірки. Стовпці, рядки, комірки є об’єктами таблиці. У комірках таблиці можуть розміщуватися текст, числа, рисунки, формули і навіть інші таблиці, посилання на дані з інших документів
Висота рядків і ширина стовпців таблиці може бути різною. Кілька комірок можуть бути об’єднані в одну, а деякі з комірок можуть бути розділені на кілька.
Орієнтація тексту в комірці може бути горизонтальною або вертикальною. Для різних об’єктів таблиці можна встановити межі різного типу та різну заливку.

Таблиця як об’єкт текстового документа має такі властивості:

  •   розмір таблиці – задається шириною таблиці в сантиметрах або у відсотках від ширини сторінки;
  • кількість стовпців і рядків у таблиці;
  • вирівнювання таблиці на сторінці – може набувати таких значень: за лівим краєм, за правим краєм, по центру;
  • обтікання таблиці текстом – може набувати таких значень: без обтікання, з обтіканням навколо таблиці;
  • межі таблиці – задаються кольором, типом і шириною меж всієї таблиці або окремих її об’єктів; 
  • заливка об’єктів таблиці – задається кольором і візерунком та ін.

 Створення таблиці

У Word 2003 існує кілька способів створення таблиці в текстовому документі:
1) накреслити таблицю довільної структури;
2) вставити порожню таблицю простої структури;
3) перетворити фрагмент тексту в таблицю.

1. Створення таблиці
Перший  спосіб.  таблицю  можна  нарисувати  за допомогою миші, використовуючи основні інструменти Олівець (кнопка Створити таблицю) та Гумку, що знаходяться на панелі  інструментів Таблиці і межі або команду Таблиця → Нарисувати таблицю.

Такий  спосіб часто використовують, коли стовпчики чи рядки хочуть зробити різними за розміром.
Другий спосіб. Вставити таблицю, задавши кількість рядків та стовпчиків.
Команди:  Таблиця    Вставити    Таблицю  або  клацнути по кнопці Вставити таблицю на Панелі інструментів (використовують, якщо потрібна стандартна таблиця).
Цей спосіб використовується найчастіше.
Третій спосіб. Перетворення готового тексту на таблицю. Текст повинен бути для цього підготовлений — інформацію треба розміщувати в певному порядку, через однакові проміжки чи знаки.
Команда: Таблиця → Перетворити → Текст на таблицю.



2. Заповнення таблиці


Після того, як таблиця створена, її потрібно заповнити даними.
Треба встановити  в комірку  курсор  і ввести  потрібні  дані. Текст уводиться в поточну комірку таблиці за відомими вам правилами введення тексту. Під час уведення даних у комірки ширина стовпця і висота рядка автоматично змінюються, якщо введений текст не вміщається у комірку – такий режим установлено за замовчуванням.  Перехід  з однієї  комірки  в іншу  здійснюється  за допомогою клавіш  керування  курсором  або  клавішею  Таb.  Також  можна перевести вказівник миші у відповідне місце  і клацнути лівою кнопкою.
Редагування таблиці
Редагування  таблиці  полягає  не тільки  у виправленні  помилок або заміні вмісту окремих комірок, а й у зміні розмірів стовпців і рядків, додаванні або видаленні стовпців, рядків, комірок.
Зміна ширини стовпців і висоти рядків
Перший  спосіб.  Не  виділяючи  комірок  таблиці,  навести  курсор  миші  на межу  між  рядками  або  стовпчиками, щоб з’явилася двостороння стрілка. Натиснувши ліву кнопку миші, перетягти межу стрілкою у відповідному напрямку. Під час перетягування з’являється штрихова лінія, яка показує, де буде межа.
 


1 коментар: